Vajad kogenud ehitusfirmat?

Kui soovid, et sinu ehitusalase probleemiga tegeleksid kogenud ehitajad, kes pakuvad sulle alati täislahendust, siis võta meiega ühendust ja küsi pakkumist!

icon_widget_image +372 5307 2076 icon_widget_image info@viimistlusehitus.ee

Klaasvilla ja kivivilla võrdlus

Kui on käsil soojustamine, siis soojusmatejalide valikul tuleks pöörata tähelepanu materjali soojapidavusele ja seda võib ka nimetada soojustuse kõige tähtsamaks omaduseks. Mida väiksem on materjali soojajuhtivustegur λ, seda soojapidavam on ka materjal.

 

Üldiste omaduste võrdlus Klaasvill vs Kivivill

Klaasvill

Eelised:
Miinused:

Kivivill

Eelised:
Miinused:

Pehmed ehitusvillad

Isover KL 33 – tooted on pehmed pinnakattega klaasvillaplaadid. Valmistatud anorgaanilisest ja keemiliselt neutraalsest materjalist, ning ei sisalda korrosiooni tekitavaid komponente. KL 33 on lõhnatu, ei mädane ega paku soodsat kasvupinnast hallitusseentele. Kasutuskohad – on katused, põrandad, seinad ja vahelaed.

Ecose TP138 – KLAASVILL ECOSE tootmisel kasutatakse orgaanilisi aineid, mis ei sisalda formaldehüüdi, fenoole, akrülaate, kunstlikke värvaineid ega pleegiteid. Erinevalt tavapärasest mineraalvillast parandab see ruumiõhu kvaliteeti. Tootmisel tekib vähem saasteaineid, mis mõjub keskkonnale positiivselt. Paraneb nende hoonete ökoloogilisus, kus toodet kasutatakse. Kasutuskohad – peamiselt vaheseinte, vahelagede, katuste ja välisseinte soojustustöödel.

Knauf Insulationi loodusliku mineraalvilla eelised klaasvilla ees, mis on toodetud anorganaanilistest materjalidest:

Multirock 35 – kivivillaplaate kasutatakse eritüübilistes vertikaal-, horisontaal ja kaldkonstruktsioonides, mida ei mõjuta ekspluatatsioonikoormus. Näiteks mitmesugustes sõrestikseintes ja vaheseintes, kolmekihiliste tellisseinte konstruktsioonides, pööningutel ja sarikatevahelistes katusetarindites, seinte lisasoojustamisel, korrustevahelistes vahelagedes, keldri kohal asetsevatel lagedel jm.

PAROC UNS 34 – Kivivilla tootmisel kasutatavateks kiviliikideks on nt gabro, anortosiit ja dolomiit. Üle 95% kivivilla toormaterjalist on kivi ning ülejäänud materjalideks on kivistunud vaik ja õli. Laiaotstarbeline soojustusplaat kasutamiseks soojuse-, heli- ja kuumuse isolatsioonina ehitiste mittekoormatud konstruktsioonides-välisseintes, pööningutes ja põrandates.

Võrdluseks

Võrdluseks on toodud erineva soojusjuhtivuse ja tihedusega villaplaatide 1m2 hinnad. Hinnad on võetud Pärnu Bauhofist.

ToodeSoojus-juhtivustegurTihedusTuleohutusklass
Isover KL 330,033 W/mk25 kg/m3A1
Isover KL 370,037 W/mk15kg/m3A1
Knauf ECOSE TP1380,032 W/mkA1
Knauf ECOSE TP1150,037 W/mkA1
Rockwool Multi 350,035 W/mkkuni 35 kg/m3A1
Paroc UNS 340,034 W/mk26-34 kg/m3A1
Paroc UNS 370,037 W/mkA1

Veel artikleid

a

Vajad kogenud ehitusfirmat?

Kui soovid, et sinu ehitusalase probleemiga tegeleksid kogenud ehitajad, kes pakuvad sulle alati täislahendust, siis võta meiega ühendust ja küsi pakkumist!