Juurdeehitus
Juurdeehitus kerkib päevakorda kui kodu hakkab väikseks jääma või tekivad uued vajadused ja eesmärgid. Või soovite hoopis osta kinnistut väljaarendatud linnaosas, aga see ei vasta teie vajadustele?
Olemasoleva maja või hoone laiendamine on huvitav ülesanne, kuna lahendada tuleb nii olemasoleva ehitise kui uue juurdeehituse sõlmed nii, et säiliks tasakaal.
Mõned mõtted
- Enne juurdeehitustööde planeerimist on võimalik ise hoone juurdeehitusega seotud eeltingimusi ja tõkkeid kontrollida. Ehitusseadustiku lisa 1 tabelist saab vaadata, millistel juhtudel on vaja esitada ehitusteatis, ehitusprojekt või taotleda ehitusluba. Lisaks soovitame kontrollida Ehitisregistrist (www.ehr.ee) andmeid hoone ehitusalase pindala ning lubatud kõrguse kohta ja võrrelda neid olemasoleva hoone andmetega. Näiteks võite avastada, et hoonele on juba teostatud juurdeehitus, kuid muudatusi pole registrisse sisse viidud.
- Juurdeehituse projekti tellimisel tuleks silmas pidada, et olemasoleva hoone konstruktsioonide lahendused oleksid projekteeritud põhjaliku ehitusekspertiisi alusel, et hinnata hoone võimalikult reaalset seisukorda. Selle käigus saab selgeks, millised hoone osasid tasub säilitada, mida lammutada või renoveerida ning kuidas oleks mõistlik planeerida juurdeehitus.
- Nii nagu maja ehituse puhul on oluline leida juba projekteerimise ja ehitamise faasis efektiivsed lahendused juurde ehitatava hoone osa soojapidavusele, kütte- ja ventilatsioonisüsteemidele. Mõistlik on juba enne ehitust kalkuleerida investeeringud lahendustesse ja tehnoloogiatesse, et teie uus majaosa oleks ökonoomne, see tähendab madala energiatarbega ning säästlik kulude poolest.
- Asi, millega juurdeehitustööde planeerimisel tuleks arvestada, on naaberkinnistute omanikud. Hilisemate probleemide vältimiseks võiks oma plaane nendega arutada. Kui juurdeehituse plaan on valmis, aga naabrid ei ole sellega nõus, siis on reeglina kolm võimalus: projekt kooskõlas naabrite tingimustega ümber projekteerida, juurdeehitusest loobuda või vaielda kohtus. Kohalik omavalitsus üldjuhul arvestab naaberkinnistute omanike asjakohaste õiguste ja huvide eest, näiteks vaate varjamine, valgustingimused, privaatsus, parkimisprobleemid jms.
Mida me pakume?
- Meie meeskonna moodustavad ehitusalal pädevad ja kvalifitseeritud töötajad.
- Aitame tehniliste tingimuste, lubade ja kooskõlastustega, mis on vajalikud lõpliku kasutusloa saamiseks.
- Pakume ehitusperioodiks ehituskoguriskikindlustust, mis laieneb ka garantiiperioodile. Lisaks hooletuse või õnnetusjuhtumite jaoks on meil tegevusvastutuskindlustus.
- Lubame, et anname endast kõik, et ehitus kulgeks probleemideta, ladusalt ning lõppeks parima tulemusega.
Terviklik ehitusteenus
Oleme juba oma algusaastatest alates võtnud eesmärgiks pakkuda oma klientidele terviklikku ehitusteenust.
See tähendab, et lahendame kliendi mured või soovid täies ulatuses – kaasame ise vajalikud spetsialistid ja organiseerime seadusega nõutava dokumentatsiooni olemasolu. Soovime pakkuda oma klientidele sellega aja ning raha kokkuhoidu ja ka meelerahu.
- Järjepidev koostöö ühe ettevõttega algusest lõpuni
- Põhjalik ehitustööde hinnakalkulatsioon
- Kogemusega ehitajad ning vajadusel oma ala spetsialistide kaasamine
- Konstruktiivne projekteerimine s.t ehitamiseks vajalike lahendite joonistamine
- Põhjalik ja nõuetele vastav dokumentatsioon
- Vajaminevate lubade ja kooskõlastuste taotlemine
- Maja ehitus vundamendist võtmeteni